22 Sty

Wakacje w kraju czy za granicą

vienna-933500_640
(0)

donkey-657593_1920Wiele osób nadal jest głęboko przekonanych, że wakacje za granicą są droższe niż te spędzone w Polsce, więc rezygnują z nich i kolejny raz wyjeżdżają nad morze bałtyckie czy na Mazury. Okazuje się, że nie jest to prawdą i czasem za niższą kwotę można spędzić urlop w niższym kraju.Mamy obecnie dostęp do tanich linii lotniczych, do bogatej oferty biur podróży, które prześcigają się w podnoszeniu atrakcyjności swoich propozycji last minute. Jeśli zawsze wyjeżdżałeś na wakacje do polskich miast, może warto rozważyć wyjazd do innego kraju.

amsterdam-954381_1920W myśl zasady „podróże kształcą”, jest to niezwykła okazja do poznania obcej kultury, zwyczajów, języka, kuchni, a może nawet do nawiązania znajomości, które okażą się rozwijające i zwyczajnie ciekawe. Zależnie od tego, co lubisz, możesz wybrać kraj oblegany przez turystów, jak Grecja, Egipt czy Bułgaria, ale możesz też zdecydować się na odkrycie bardziej nieznanych zakątków, jak Islandia, do której podróż jest nadzwyczajnym przeżyciem, gdyż jest to miejsce zaskakujące i zgoła odmienne od Polski. phone-945451_1920

Warto też zwiedzić miejsca znajdujące się bliżej Polski, jak Czechy (architektura Pragi pozostawia niezapomniane odczucia), Rosja (o wycieczce po Moskwie można opowiadać o wiele dłużej niż o zwiedzaniu piramid w Egipcie). Jeśli natomiast masz taką możliwość, odwiedź na przykład Tajlandię – kontakt z tak odmienną kulturą da ci zupełnie nową perspektywę na rzeczywistość po powrocie. To propozycje, na świecie jest wiele miejsc które warto odwiedzić, nie tylko palcem po mapie.

to-top