22 Sty

Jak być bezpiecznym na plaży i w wodzie

ibiza-986551
(0)

beach-455752_1920Co roku, gdy tylko robi się ciepło, w miarę możliwości wyjeżdżamy nad jezioro czy nad morze, by odpocząć na plaży i popływać w otwartym zbiorniku wodnym. Jest to bardzo przyjemna forma wypoczynku, jednak warto pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa.

Eksperci zalecają, by unikać przebywania na plaży w godzinach 11-15, ponieważ w tym czasie promieniowanie słoneczne jest bardzo silne – nie oszukujmy się, nikt jednak nie zwraca uwagi na te zalecenia i właśnie w tych godzinach tłok na plażach jest największy. cruise-ship-1108961_1280Dlatego pamiętajmy o trzech rzeczach: o obowiązkowym nakryciu głowy, o nasmarowaniu się kremem z wysokim filtrem oraz o wypijaniu odpowiedniej ilości płynów. Warto też wiedzieć, że papieros czy piwo wypite na plaży o wiele szybciej uderza do głowy! Jeśli jesteś z dzieckiem lub z osobą starszą, warto mieć ze sobą parasolkę, która pozwoli im schronić się w cieniu. Nie należy też pozostawiać dzieci bez opieki, nie tylko w wodzie, ale również na plaży, gdzie bardzo łatwo się zgubić.

friends-409403_1920Woda także stwarza zagrożenie, także ta spokojna, dlatego nie należy ufać ani jej, ani swoim zdolnościom pływackim. Oczywiście, każdemu z nas wydaje się, że potrafi dobrze pływać, ale w żadnym wypadku nie należy ani zbytnio oddalać się od brzegu ani tym bardziej – to w szczególności – wchodzić do wody po wypiciu alkoholu. Wystarczy odrobina rozsądku, zapakowanie odpowiednich rzeczy i można cieszyć się plażowaniem bez stresu. Jeśli wybierasz się na zatłoczoną plaże, to mała rada na koniec – nie zapomnij o słuchawkach, jeśli nie chcesz przez kilka godzin słuchać swoich sąsiadów.

to-top