22 Sty

ABC podróżowania samolotem

podroz8
(0)

podroz14Podróżowanie samolotami zyskało w ostatnich latach na popularności, a to dzięki tanim liniom lotniczym, które umożliwiają podróże w niższej cenie. W efekcie chętnie korzystamy z tej możliwości, pokonując coraz dalsze dystanse w krótszym czasie. Jeśli nigdy nie leciałeś, a czeka cię taka podróż, warto odpowiednio się do niej przygotować, aby nie spotkały cię nieprzewidziane okoliczności.

Przede wszystkim zapoznaj się ze stroną internetową linii, z których będziesz korzystał. Prawdopodobnie znajdziesz tam listę wskazówek, o czym należy pamiętać, podroz13a czego powinieneś unikać. Znajdziesz tez wytyczne odnośnie bagażu, który powinien mieć określone parametry (wielkość, waga) oraz dokumentów, których będziesz potrzebował. Podróż samolotem nie wymaga szczególnych przygotowań – wszystko, co jest potrzebne, znajduje się na pokładzie. Jest tam sprzęt niezbędny do zachowania panujących norm bezpieczeństwa, w trakcie lotu będziesz też mógł skorzystać z bogatej oferty napojów i pożywienia. Nie warto pić alkoholu przed lotem, nawet jeśli bardzo się stresujesz, lepiej zażyć delikatny syrop uspokajający, o którym wiesz, że ci nie szkodzi.podroz3

Jeśli podróżujesz z dzieckiem, zadbaj by mieć przy sobie wszystko, co będzie niezbędne dla jego komfortu – pieluszki, ulubiony sok czy zabawkę. Pamiętaj, że dla dzieci lot to silne przeżycie. Jeśli do twojej planowanej podróży zostało jeszcze trochę czasu, zapoznaj się z ofertą promocyjną, może uda ci się kupić tańszy bilet. Tak naprawdę jednak sympatyczne stewardessy zadbają o wszystko, a ty ciesz się jedynie widokiem chmur i ogromnych przestrzeni za oknem.

to-top